تبلیغات
مرکز مشاوره افق (زنجان) - کتاب درمانی- تربیت فرزند- 5 زبان عشق کودکان

کتاب درمانی- تربیت فرزند- 5 زبان عشق کودکان

 

نوع مطلب :والدین بخوانند ،کتاب درمانی ،

نوشته شده توسط:مدیر - اکبر مهدیلونام کتاب : پنج زبان عشق کودکان

مؤلف : گری چاپمن- راس کمپل

مترجم : سیمین موحد

ناشر : ویدا

تاریخ انتشار : 1389

تعداد صفحات : 272 صفحه


بخشی از مطالب کتاب :

برای اینکه کودک ما، عشقمان را احساس کند، ما باید صحبت کردن به زبان عشق خاص او را بیاموزیم. هر کودکی راه به خصوصی برای دریافت عشق دارد. اساساً پنج راه هست که کودکان (و در واقع همه مردم) عشق عاطفی را می‌فهمند و به زبان آن صحبت می‌کنند: تماس فیزیکی، کلام تایید آمیز، وقت گذاشتن برای یکدیگر، هدیه دادن، و خدمت کردن به یکدیگر.تماس فیزیکی آسان‌ترین زبان عشق برای استفاده همیشگی و بی قید و شرط است. والدین همیشه این فرصت را دارند تا با نوازش کودکانشان پیام عشق خود را به آنان برسانند. نوزادانی که والدینشان آن‌ها را در آغوش می‌گیرند و می‌بوسند و نوازش می‌کنند در آینده زندگی عاطفی سالم‌تری نسبت به نوزادانی خواهند داشت که مدت زمانی طولانی از تماس فیزیکی محروم مانده‌اند.

زبان دوم عشق کلام تایید آمیز است. برخی از کودکان هنگامی که مورد تایید و تمجید واقع می‌شوند بیشترین محبت را احساس می‌کنند. والدینی که با دلسوزی تمام می‌خواهند فرزندانشان را راهنمایی کنند باید به دقت به علایق و استعدادهای فرزند خود توجه کرده و به به طور شفاهی او را تشویق و هدایت کنند. از فعالیت‌های آموزشی و تحصیلی گرفته تا آداب ساده معاشرت و نیز هنر پیچیده ارتباط شخصی با دیگران. والدین باید با کلام مثبت و راهنمایی فرزندان خود، مهر و محبت خویش را به آن‌ها نشان دهند.

وقت گذاشتن برای یکدیگر یعنی توجه کامل و متمرکز. یعنی اینکه شما تمام توجهتان را روی کودک متمرکز کنید. بسیاری از کودکان خواهان توجه کامل والدینشان هستند. در واقع بسیاری از رفتارهای ناهنجار دوران کودکی با هدف وقت گذراندن بیشتر با پدر و مادر صورت می‌گیرند. اگر شما چند بچه دارید باید راهی پیدا کنید تا با هر یک از آن‌ها تنها وقت بگذارید.

دادن و گرفتن هدیه به عنوان راهی برای ابراز عشق، یک پدیده جهانی است. هدیه واقعی پاداش خدمات ارائه شده نیست، بلکه ابراز عشق به آن شخص است و به صورت آزادانه و داوطلبانه اعطا می‌شود. مخزن عشق این کودکان باید مدام پر نگه داشته شود. آن‌ها بدون این امر نمی‌توانند به خوبی رشد کنند.

روزی که شما فهمیدید به زودی بچه دار می‌شوید، در واقع برای خدمت تمام وقت و شبانه روزی ثبت نام کرده‌اید. از آنجا که کودکان به پدر و مادری احتیاج دارند که الگوی متعادلی را برای زندگی آن‌ها ارائه کنند، وقت گذاشتن برای بهبود زندگی زناشویی‌تان یک بخش اساسی انجام وظایفتان به عنوان یک پدر یا مادر خوب است. خدمت کردن شما می‌تواند الگوی فرزندتان برای احساس مسئولیت و انجام خدمت شود. این امر به کودکان کمک می‌کند تا از خود محوری دست بردارند و به کمک دیگران بشتابند، و این هدف نهایی ما والدین است.

ما باید به آن‌ها کمک کنیم تا مهارت‌های خودشان را پرورش دهند، علایق خودشان را دنبال کنند، و با استفاده از عطایایی که خداوند در وجود آن‌ها به ودیعه نهاده، به عالی‌ترین حد توانایی خود نایل شوند و از طریق خدمات خود بتوانند به دیگران عشق بورزند.

مرکز مشاوره افق پنجشنبه 7 بهمن 1395
این شما هستید که انتخاب می کنید... دوشنبه 27 دی 1395
کانال تلگرامی مرکز مشاوره افق دوشنبه 27 دی 1395
دوستِ تو، خدا سه شنبه 23 مهر 1392
حفظ فضای عاشقانه در ازدواج جمعه 12 آبان 1391
چگونه همسری ایده آل باشیم؟ پنجشنبه 12 مرداد 1391
7 نوع متفاوت از عشق! دوشنبه 2 مرداد 1391
توصیه هایی برای روز و شب قبل از کنکور و روز کنکور 3 چهارشنبه 7 تیر 1391
توصیه هایی برای روز و شب قبل از کنکور و روز کنکور 2 چهارشنبه 7 تیر 1391
توصیه هایی برای روز و شب قبل از کنکور و روز کنکور 1 چهارشنبه 7 تیر 1391
کنکوری ها- آیا تو یک ماه آخر میشه معجزه کرد؟ یکشنبه 7 خرداد 1391
کناب درمانی- تربیت فرزند- پدر و پسر شنبه 9 اردیبهشت 1391
کتاب درمانی- تربیت فرزند- 5 زبان عشق کودکان شنبه 9 اردیبهشت 1391
سال نو مبارک یکشنبه 28 اسفند 1390
نظریاتی در باب عشق جمعه 12 اسفند 1390
افزایش اعتماد به نفس چهارشنبه 12 بهمن 1390
علل و عوامل اضطراب امتحان دوشنبه 5 دی 1390
اضطراب امتحان دوشنبه 5 دی 1390
راز تداوم یک زندگی! سه شنبه 24 آبان 1390
چگونه آهسته آهسته عاشق شویم؟ سه شنبه 12 مهر 1390
لیست آخرین پستها
وبلاگنویسان
آگهی ساز - آگهی و تبلیغات رایگان